Bulvár
Gasztronómia
Lovassport
Veterán autók
Webshop
Trimedio TV
Trimedio Rádió
Eladó cégek
Utazások
Podcast
Bulvár
Gasztronómia
Lovassport
Veterán autók
Webshop
Trimedio TV
Trimedio Rádió
Eladó cégek
Utazások
Podcast

Így óvhatjuk ősszel is a hajunk egészségét

Nem kell kémiai szereket használnunk, hiszen rengeteg természetes alternatíva is létezik a hajápolásra.

Az erős nyári napsütés megviseli a hajszálakat, így hamarabb töredeznek, de a hajunk az év többi részében sem mentesül a káros hatásoktól: a hajlakk, a szintetikus illatanyagok, a szilikonos hajfények, sőt, a fodrász által használt SLS és SLES tartalmúkészítmények is ronthatják a minőségét. A szakértő most elárulta, mivel tehetünk a legtöbbet a hajkoronánk szépségének megóvásáért.

A nyár nem a hajunk kedvenc évszaka. Ha a napfény szárító hatása nem lenne elég, ilyenkor akár apró gombák is megtelepedhetnek a verejtékben. A fejbőr hámlani kezd, míg a hajtöveknél megerősödhet a zsírosodás.

– Napi 70-100 hajszál elvesztése normális, ám az ennél erősebb hajhullásra már érdemes odafigyelnünk. A hajhullás például a vírusos megbetegedések után is gyakori lehet. Vannak olyan hétköznapi termékek, amelyeknek eleve kerülnünk kéne a használatát: nem tesznek jót a hajhagymáknak az SLS és SLES tartalmú samponok kémiai hajpakolások, a szilikonos hajfényesítők, a sok lakk és hajzselé, amiben akrilátok lehetnek – mondja Dr. Gyovai Viola, okleveles biológus, a Magyar Tudományos Akadémia kandidátusa, a BIOLA biokozmetikumok cégalapító ügyvezetője.

Ha tehát hajproblémákat tapasztalunk, érdemesebb elkerülni a drasztikus vegyi anyagokat. Gyakori, szinte általános például az SLS (sodium laureth sulfate) tartalmú, erősen habzó zsírtalanító samponok használata, amelyek többet ártanak, mert nem jó, ha a tápanyagokat kimossuk a fejbőrből, és kiszárítjuk a hajhagymák körülötti bőrterületet.

Hajhullás, töredezés és zsírosodás ellen is van megoldás

Az egészséges hajszálképződésben segít a vitaminkomplex tartalmú étrendkiegészítők fogyasztása, de az is, ha emellett kívülről tápláljuk a hajhagymákat. Kipróbálhatjuk például a BIOLA rozmaring -és reishi-gomba kivonatot tartalmazó regeneráló samponját, egy glükozidos sampont, ami nyugtatja a hajas fejbőrt és mérsékelheti a gyulladás okozta hajhullást – tanácsolja a szakértő.

Ősszel jót tesz a narancs-jojoba és moringa olajat tartalmazó hajfényspray, vagy a hajszálak töredezése esetén a Neemfa levélkivonattal készülő hajbalzsam, hogy a hajunk szebb, selymesebb, könnyebben fésülhető legyen. Ha pedig kifejezetten a hajnövekedés gyorsítása a célunk, zöld kávé és goji tartalmú készítményt is választhatunk a hajhagymák serkentéséhez.

Míg a hajvégekből elegendő 3-4 havonta vágatni, a megviselt vagy az erősebben hulló haj helyreállításához érdemes időnként 6-8 hetes hajtápláló szérum kúrát tartani. A moringa, csombord, bíbor kasvirág, édesgyökér és búzafűlé és vitaminokat is tartalmazó szérumot legalább 20 percig érdemes a hajon hagyni, hadd vegyék fel a hajhagymák a szükséges tápanyagokat. Ugyanez a készítmény ráadásul a szempillák tövénél, vagy a tetoválástól kihullott szemöldök visszanövesztéséhez is alkalmazható.

Ha elsődleges problémánk inkább a hajzsírosodás, akkor a csalán, teafaolaj vagy szalmagyopár tartalmú normalizáló samponhabot érdemes kipróbálnunk. A bio samponokban a gyógynövénykivonatok is segítik a bőr regenerációját. Ilyen termék például az apróbojtorján és a komló regeneráló samponhab is, amely táplálja a száraz, töredezett hajat. A száraz hajra minden hajmosás után alkalmazzunk hajfény spray-t vagy hajolajat, mert segíti a kifésülhetőséget és szép fényt ad a hajnak!

Zsírosodás ellen érdemes még kipróbálnunk a szulfátmentes, több mint 66%-ban biodinamikus mezőgazdasági termelésből származó anyagokat tartalmazó bio nyírfa és kamilla samponhabot is, amely minden hajtípus esetében segít normalizálni a zsiradékanyagtermelést.

– Sokan írják, hogy ezekkel a natúr és biosamponokkal és a hajtápláló szérummal látványos hajnövekedést sikerült elérni. Akár hormonális ok, akár betegség húzódik meg a háttérben, a természetes szerek új életet adnak a hajhagymáknak. Néha reménytelennek tűnhet a helyzet, de a 2-3 hónapos odafigyelés mindig meghozza a gyümölcsét – zárja Gyovai Viola.