Utazások
Podcast

Hosszú Katinka negyedik lett 400 méter vegyesen

Az ötödik hellyel jutott a fináléba, de lecsúszott a dobogóról.

Hosszú Katinka negyedik helyen végzett 400 méter vegyesen a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokság szombati zárónapján.

A háromszoros olimpiai bajnok, a szám ötszörös győztese címvédőként 4:37.89 perccel csapott célba.

A 33 éves klasszis a zárónap egyetlen magyar érdekeltje volt az esti programban, délelőtt 4:39.15 perces idővel az ötödik helyen jutott a fináléba.

A döntőben Hosszú erősen kezdett, egészen az utolsó száz méterig, a gyorsúszásig úgy tűnt, harcban lehet a bronzéremért – az élen a két tini, a kanadai Summer McIntosh és az amerikai Katie Grimes pillanatok alatt ellépett a mezőnytől –, a hajrára azonban lecsúszott a dobogóról.

A számot McIntosh nyerte junior világcsúccsal, 15 évesen és 311 naposan a szám második legfiatalabb világbajnoka lett az amerikai Tracy Caulkins után, aki 1978-ban 15 évesen és 224 naposan diadalmaskodott. (MTI)