Utazások
Podcast

Kőhalmi Emese aranyérmes 5000 méteren

A húszéves kajakos eredményével hét aranyérmet hoztak el az EB-ről.

Kőhalmi Emese aranyérmet szerzett vasárnap a női kajakosok 5000 méteres versenyében a müncheni multisport Eb keretében rendezett kajak-kenu Európa-bajnokságon, így a magyar küldöttség 14 éremmel, 7 arannyal, 4 ezüsttel és 3 bronzzal zárta a viadalt.

A leghosszabb táv versenyeit eredetileg szombaton bonyolították volna le, de a vihar közbeszólt és a férfi kenusok döntője után félbeszakították a küzdelmeket, majd a fennmaradó három számot az utolsó napra halasztották.

Kőhalmi taktikusan versenyzett, végig az élbolyban haladt, majd a célegyenesben lehajrázta riválisait.

– Ez egy nagyon jó verseny volt, sokkal jobban esett, mint a világbajnokság, ami a futások miatt elég kemény volt. Próbáltam egy jó rajt után iramból jönni tovább, aztán a végén egy finist csinálni. Ez sikerült. Nem örültem, hogy tegnap elmaradt a versenyünk, jobb lett volna mára mindenen túl lenni, de az eredményemet nem befolyásolta – nyilatkozott a 20 éves kajakos.

A női kenusok hétfős mezőnyében Balla Virág a negyedik helyen végzett, míg a férfi kajakosoknál Noé Bálint címvédőként sokáig most is harcban volt a dobogóért, de a táv végére elfáradt és ezúttal meg kellett elégednie az ötödik hellyel.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd