Bulvár
Gasztronómia
Lovassport
Veterán autók
Webshop
Trimedio TV
Trimedio Rádió
Bulvár
Gasztronómia
Lovassport
Veterán autók
Webshop
Trimedio TV
Trimedio Rádió
Sebestyén Dalma legyőzte Hosszú Katinkát - Trimedio News

Sebestyén Dalma legyőzte Hosszú Katinkát

Szenzáció! Sebestyén Dalma legyőzte a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinkát.

Sebestyén Dalma szolgáltatta a debreceni úszó országos bajnokság szerdai nyitónapjának legnagyobb szenzációját, mivel 200 méter vegyesen nagy csatában legyőzte a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinkát.

A győriek versenyzője óriási hajrával, egyéni csúcsától (2:11.87) nem sokkal elmaradva, 2:12.20 perccel mindössze egyetlen századdal előzte meg a szám világcsúcstartóját és világbajnoki címvédőjét, aki a tavalyi, tokiói olimpia óta mindössze másodszor versenyez.

Férfi 100 méter gyorson a 200 méter pillangó olimpiai bajnoka, Milák Kristóf gyorsabbnak bizonyult az országos csúcstartó Németh Nándornál, aki a tokiói olimpián ebben a számban 57 év elteltével első magyar döntős volt.

Női 100 méter gyorson a 16 esztendős Pádár Nikolett új egyéni és korosztályos rekorddal, 54.85 másodperccel diadalmaskodott. Ez hat tizeddel marad el a világbajnoki A szinttől (54.25), viszont ezzel az úszással a legjobb B szintessé lépett elő, így jó esély van rá, hogy ott lehet a Duna Arénában két hónap múlva sorra kerülő eseményen. (MTI)

Fotó: MTI/Kovács Tamás

A keddi eredmények:

    férfiak:

    200 m vegyes:

1. Kós Hubert (UTE) 1:57.64 perc   

2. Török Dominik Márk (BVSC-Zugló) 1:59.02   

3. Holló Balázs (Egri Úszó Klub) 1:59.11

    100 m gyors:

1. Milák Kristóf (Honvéd) 48.71 másodperc

2. Németh Nándor (BVSC-Zugló) 48.87

3. Szabó Szebasztián (Győri Úszó SE) 49.07

    100 m mell:

1. Valentin Bayer (osztrák) 1:00.64 perc

2. Christopher Rothbauer (osztrák) 1:01.30

3. Thanh Bao Pham (vietnámi) 1:01.95

4. Horváth Dávid (Kőbánya SC) 1:02.35

    50 m hát:

1. Bohus Richárd (BVSC-Zugló) 25.52 másodperc

2. Kovács Benedek Bendegúz (BVSC-Zugló) 25.55   

3. Jászó Ádám (Pécs) 25.58

    400 m gyors:

1. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 3:49.01 perc

2. Huy Hoang Nguyen (vietnámi) 3:49.06

3. Betlehem Dávid (Balaton ÚK Veszprém) 3:52.46

    nők:

    200 m vegyes:

1. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 2:12.20 perc

2. Hosszú Katinka (Iron Swim SE) 2:12.21

3. György Réka (Vasas SC) 2:14.23

    100 m gyors:

1. Pádár Nikolett (Szegedi Úszó Egylet) 54.85 másodperc

2. Gyurinovics Fanni (Vasas SC) 55.12

3. Molnár Dóra (Budafóka XXII. SE) 55.47

    100 m mell:

1. Kalmár Alíz (Szombathelyi Sportközpont) 1:09.31 perc

2. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 1:09.80   

3. Békési Eszter (Egri Úszó Klub) 1:10.00

    50 m hát:

1. Komoróczy Lora Fanni (Iron Swim SE) 28.40 másodperc

2. Ugrai Panna (HÓD Úszó SE) 28.95   

3. Szabó-Feltóthy Eszter (Vasas SC) 29.28

    400 m gyors:

1. Késely Ajna (BVSC-Zugló) 4:07.74 perc

2. Fábián Bettina (FTC) 4:07.81   

3. Pádár Nikolett (Szegedi Úszó Egylet) 4:13.92   

    4×100 m vegyes vegyesváltó:

1. UTE (Kós Hubert, Zombori Gábor, Kapás Boglárka, Veres Laura) 3:54.90 perc

2. BVSC-Zugló 3:55.98

3. Győri Úszó SE 3:56.88

    4×100 m vegyes gyorsváltó:

1. BVSC-Zugló (Németh Nándor, Bohus Richárd, Kontér Lora, Késely Ajna) 3:34.11 perc

2. Győri Úszó SE 3:35.48

3. UTE 3:35.57