Hiánypótló kezdeményezést indított a cirkuszművészekért a Nemzeti Cirkuszművészeti Központ.
Főiskolai diplomát szerezhetnek az artistaművészek; a továbbtanulni vágyók három szakon, lovasakrobata képzésen, bohócművész és cirkuszi táncos szakon kezdhetik meg tanulmányaikat szeptemberben.
Mint kiemelik, a művészeti ágak közül ezidáig a cirkuszművészet volt az egyetlen olyan ágazat, amely nem kínált főiskolai szintű diplomát az iránta érdeklődő fiataloknak. „2023-ban megvalósul a cirkuszművészek évszázados álma, mert szeptembertől a cirkuszművészetet választók is főiskolai diplomáért kezdhetik meg a tanulmányaikat” – írják a közleményben.
A Fővárosi Nagycirkusz támogatásával három szakon kezdhetik meg tanulmányaikat a továbbtanulni vágyó artisták.
A lovasakrobata képzésen az érettségizett továbbtanulók elsajátíthatják a műlovaglás, a lovasakrobata, a dzsigit és a lovasíjász zsánerek mesterfogásait, három éven keresztül a Fővárosi Nagycirkusz saját lovain, a cirkusz lovardájában.
A színjátszáshoz közel álló jelentkezők a bohócművész szakon a mesteri nevettetők zsánerét sajátíthatják el, a mozgás iránt érdeklődők pedig a cirkuszi táncos szakon kamatoztathatják képességeiket – áll a közleményben.
Mint kiemelik, a képzés alatt a Fővárosi Nagycirkusz gyakorlási és fellépési lehetőséget biztosít a tanulóknak, akiket ezáltal megismerhet a nemzetközi cirkuszi közösség is.
A Nemzeti Cirkuszművészeti Központ arról tájékoztatta az MTI-t, hogy az új szakok a Budapest Kortárstánc Főiskolán indulnak.
A főiskola honlapján olvasható információ szerint az induló képzések: Cirkuszművészet alapszak (BA) – Bohóc zsáner, Lovasakrobata zsáner, valamint Táncos és próbavezető (színházi tánc) alapszak (BA) – cirkuszi táncos profil. (MTI)